APLIKACE

Na základě zkušeností s prodejem minerálních solí z vlastní výroby a znalostí jak v oblasti legislativy, tak v poptávce na trhu na jakost a servis těchto produktů, nabízí společnost Macco Organiques také vysoce kvalitní minerální soli od jiných spolehlivých a kvalifikovaných výrobců třetích stran. Certifikaci našich výrobků a výrobních procesů přikládáme nesmírný význam. Prostřednictvím pravidelných interních a externích auditů a přísných kontrol nejen pracujeme v rámci standardů, ale současně posouváme hranice kvality.
Stacks Image 3229
Infúzní a dialyzační roztoky
Jedním z nejrychlejších způsobů, jak dodat tekutiny s léčivou látkou do těla pacienta, jsou infúzní roztoky složené z minerálních solí (jako jsou chlorid sodný, vápenatý, hořečnatý, draselný) a glukózy, které jsou pak nitrožilně aplikovány. Stále více lidí trpí na selhání ledvin. Za pomocí dialýzy jsou těmto pacientům odstraňovány z krve nečistoty. Díky polopropustné membráně (ať už speciálních filtrů či pobřišnice) nečistoty přecházejí z krve do dialyzačního roztoku (obsahujícího chlorid vápenatý, hořečnatý, draselný a sodný, bikarbonát sodný a glukózu). Jakmile je krev zbavena nečistot, proudí zpět do krevního oběhu pacienta.
Stacks Image 3231
Kojenecká výživa a klinická strava
Kromě mateřského mléka je kojenecká výživa jediným mléčným produktem vhodným pro kojence mladší jednoho roku. Nejčastěji používaná kojenecká výživa obsahuje očištěné kravské mléko a kasein jako zdroj bílkovin, směs rostlinných olejů jako zdroj tuků, laktózu jako zdroj uhlohydrátů, vitamíny a minerální soli.
Stacks Image 3298
Farmaceutika, veterinární přípravky, nutraceutika
Kapalná a pevná léčiva spolu s doplňky výživy se denně používají v lidských i veterinárních aplikacích. Minerální soli v takových produktech pomáhají pozitivně ovlivňovat biochemický proces v organismu.
Stacks Image 3305
Bioléčiva
Léky vyráběné živými buňkami a používané k léčbě onemocnění nebo k zajištění imunity jsou stále oblíbenější kvůli jejich většímu účinku, než je tomu u klasických syntetických léků. Během procesu kultivace, čištění a koncentrace buněk za účelem vytvoření cílové biologické molekuly se během upstreamového procesu používají minerální soli jako je chlorid vápenatý, chlorid hořečnatý, síran amonný, uhličitan sodný a další.
Stacks Image 3359
Mineralizované vody
K oddělení čisté vody od mořské a / nebo kontaminované vody využívají stáčírny pro čištění reverzní osmózu. Minerální soli se zavádějí do deionizované vody k zajištění funkčnosti například chuťových pohárů, ale i k zajištění zdravotních a wellness výhod. Vzhledem k tomu, že je přítomnost bromidů ve fluidní vodě pod kontrolou minerálních solí, jako je hořčík, vápník, sodík, chlorid draselný, hydrogenuhličitan sodný a draselný a síran hořečnatý) s nízkým obsahem bromidu, který je třeba použít.
Stacks Image 3366
Pekařství
Kontaminace plísní je vážným problémem mezi pekaři. Ti k odstranění těchto plísní ve svých produktech používají propionát vápenatý. Ke snížení obsahu sodíku v pekárenských výrobcích je chlorid sodný často nahrazován chloridem draselným.

DOCHUCOVADLA

K prodloužení trvanlivosti pokrmů se jako konzervant běžně přidává octan sodný ke koření. Di-octan sodný se přidává do solených a octových brambůrků. Pro snížení obsahu sodíku v kořenících směsích je chlorid sodný nahrazen chloridem draselným.

PIVOVARNICTVÍ

Síran zinečnatý je často používán při procesu kvašení, kationty zinku podporují růst kvasinek a syntézu proteinů. Chlorid a síran vápenatý pak pomáhají snižovat pH a upravovat tvrdost vody při výrobě piva.
V roce 2019 Vás zveme na návštevu naší expozice na těchto veletrzích:
CPhl North America

Chicago, Illinois - U.S.A.
30.4. - 2. 5. 2019
Vitafoods Europe

Ženeva - Švýcarsko
7. - 9. 5. 2019
CPhl Worlwide

Frankfurt - Německo
5. - 7. 11. 2019
Food Ingredients

Paříž - Francie
3. - 5. 12. 2019
Stacks Image 13602
Stacks Image 1835
Stacks Image 1836
 
Stacks Image 1848
Stacks Image 1849
 
Stacks Image 1861
Stacks Image 1862
 

KDE NÁS NAJDETE >

Navštivte i internetové stránky našich partnerů:

Stacks Image 3640
Stacks Image 3632
Stacks Image 3624