APLIKACE

Na základě zkušeností s prodejem minerálních solí z vlastní výroby a znalostí jak v oblasti legislativy, tak v poptávce na trhu na jakost a servis těchto produktů, nabízí společnost Macco Organiques také vysoce kvalitní minerální soli od jiných spolehlivých a kvalifikovaných výrobců třetích stran. Certifikaci našich výrobků a výrobních procesů přikládáme nesmírný význam. Prostřednictvím pravidelných interních a externích auditů a přísných kontrol nejen pracujeme v rámci standardů, ale současně posouváme hranice kvality.
Stacks Image 3229
Infúzní a dialyzační roztoky
Jedním z nejrychlejších způsobů, jak dodat tekutiny s léčivou látkou do těla pacienta, jsou infúzní roztoky složené z minerálních solí (jako jsou chlorid sodný, vápenatý, hořečnatý, draselný) a glukózy, které jsou pak nitrožilně aplikovány. Stále více lidí trpí na selhání ledvin. Za pomocí dialýzy jsou těmto pacientům odstraňovány z krve nečistoty. Díky polopropustné membráně (ať už speciálních filtrů či pobřišnice) nečistoty přecházejí z krve do dialyzačního roztoku (obsahujícího chlorid vápenatý, hořečnatý, draselný a sodný, bikarbonát sodný a glukózu). Jakmile je krev zbavena nečistot, proudí zpět do krevního oběhu pacienta.
Stacks Image 3231
Kojenecká výživa a klinická strava
Kromě mateřského mléka je kojenecká výživa jediným mléčným produktem vhodným pro kojence mladší jednoho roku. Nejčastěji používaná kojenecká výživa obsahuje očištěné kravské mléko a kasein jako zdroj bílkovin, směs rostlinných olejů jako zdroj tuků, laktózu jako zdroj uhlohydrátů, vitamíny a minerální soli.
Stacks Image 3298
Farmaceutika, veterinární přípravky, nutraceutika
Kapalná a pevná léčiva spolu s doplňky výživy se denně používají v lidských i veterinárních aplikacích. Minerální soli v takových produktech pomáhají pozitivně ovlivňovat biochemický proces v organismu.
Stacks Image 3305
Bioléčiva
Léky vyráběné živými buňkami a používané k léčbě onemocnění nebo k zajištění imunity jsou stále oblíbenější kvůli jejich většímu účinku, než je tomu u klasických syntetických léků. Během procesu kultivace, čištění a koncentrace buněk za účelem vytvoření cílové biologické molekuly se během upstreamového procesu používají minerální soli jako je chlorid vápenatý, chlorid hořečnatý, síran amonný, uhličitan sodný a další.
Stacks Image 3359
Mineralizované vody
K oddělení čisté vody od mořské a / nebo kontaminované vody využívají stáčírny pro čištění reverzní osmózu. Minerální soli se zavádějí do deionizované vody k zajištění funkčnosti například chuťových pohárů, ale i k zajištění zdravotních a wellness výhod. Vzhledem k tomu, že je přítomnost bromidů ve fluidní vodě pod kontrolou minerálních solí, jako je hořčík, vápník, sodík, chlorid draselný, hydrogenuhličitan sodný a draselný a síran hořečnatý) s nízkým obsahem bromidu, který je třeba použít.
Stacks Image 3366
Pekařství
Kontaminace plísní je vážným problémem mezi pekaři. Ti k odstranění těchto plísní ve svých produktech používají propionát vápenatý. Ke snížení obsahu sodíku v pekárenských výrobcích je chlorid sodný často nahrazován chloridem draselným.

DOCHUCOVADLA

K prodloužení trvanlivosti pokrmů se jako konzervant běžně přidává octan sodný ke koření. Di-octan sodný se přidává do solených a octových brambůrků. Pro snížení obsahu sodíku v kořenících směsích je chlorid sodný nahrazen chloridem draselným.

PIVOVARNICTVÍ

Síran zinečnatý je často používán při procesu kvašení, kationty zinku podporují růst kvasinek a syntézu proteinů. Chlorid a síran vápenatý pak pomáhají snižovat pH a upravovat tvrdost vody při výrobě piva.

KDE NÁS NAJDETE >

Navštivte i internetové stránky našich partnerů:

Stacks Image 3640
Stacks Image 3632
Stacks Image 3624
Stacks Image 13602
Stacks Image 1835
Stacks Image 1836
 
Stacks Image 1848
Stacks Image 1849
 
Stacks Image 1861
Stacks Image 1862
 
Stacks Image 5325